DIVOKÝ BILL HICKOK

A

KARTA MRTVÉHO MUŽE

James Butler Hickok (27. května 1837 – 2. srpna 1876), známý spíše jako Wild Bill Hickok, byl legendární postava amerického Divokého Západu. Jeho schopnosti a dovednosti jako pistolníka a zvěda, společně s pověstí muže zákona, poskytly základ jeho slávě, ačkoliv některé z jeho hrdinských činů byly smyšlené.

Tento dobrodruh, pistolník, šerif a hráč pokeru se stal legendou již během svého života. Jeho předčasná smrt s kartami v rukou ho však proslavila ještě více a zařadila ho do panteonu nezapomenutelných osobností divokého západu.I v jeho případě, jako u jiných slavných pistolníků, platilo, že legendou se stal zásluhou jiných, kteří mnohonásobně nafukovaly jeho činy. Osoba Divokého Billa Hickok byla často idealizovaná a nejen on, ale i jiné ikony jako Buffallo Bill či Wyatt Earp často balancovala na hranici zákona a často ji i překročili. Autoři různých novinových článků či románů zvýšily počet zabitých Divokým Billem až na číslo sto kde jsou, samozřejmě, podle tehdejšího zvyku zahrnuti pouze běloši a Hickok se nejenže nebránil, dokonce na tento fakt přikyvoval. A tak vznikla legenda.

KARTA MRTVÉHO MUŽE

V době kdy Siouxové s Šajenů zmasakrovali u Little Big Horne Sedmou kavalérii generála Custera a tato událost  25. červen 1876  dlouhé měsíce naplno zaměstnávala veřejnost v Deadwood, samozřejmě kromě zlata v Black Hills a oslav 100. výročí založení Spojených států. Hickokova sláva byla ve stínu těchto událostí, navíc se mu výrazně začal zhoršovat zrak. Z obav o svůj zrak (což by byla pro pistolníka doslova tragédie) trávil stále více času na opiových seancích, často pil a pro některé byl už jen svým vlastním stínem. Nikomu proto nenapadlo, že by mohl ještě mít nepřítele jako za svých divokých dob. A přece 2 srpna 1876 hrál devětatřicetiletý Divoký Bill jako vždy poker, jenže v ten památný den seděl první a zároveň naposled z neznámého důvodu otočený zády ke dveřím, a ne ke stěně, jak bylo jeho dlouholetým zvykem. Je to o to zarážející, protože už pár dní měl tušení, že brzy bude zabit, s čím se svěřil i svému nejlepšímu příteli Charliemu Utter. Dalšími spoluhráči u stolu byli Carl Mann, majitel podniku a lodivod kapitán Massey. 

Hodiny ukazovaly 16 hodin a 10 minut a hra nabírala obrátky, když zpoza vedlejšího stolu vstal jakýsi muž, odstrčil pár prostitutek, nekompromisně přistoupil k Billovi az bezprostřední blízkosti ho zezadu střelil do hlavy. Hickok byl okamžitě mrtvý. Vrahem byl Jack McCall – podle některých pamětníků šilhavý a mentálně zaostalý, který podle jedné verze hrál opilce, svalený na stole v kaluži piva a čekajícího na svou příležitost. Druhá verze říká, že McCall přijel k saloonu, uvázal koně, sebevědomě vešel dovnitř a hned začal střílet. Pětadvacetiletý McCall se před soudem bránil tím, že Hickok kdysi dávno zastřelil jeho bratra, díky čemuž jej soud osvobodil a spravedlnosti tak unikl. Ne však nadlouho – později se opilý v pevnosti Fort Laramie chlubil, že prý žádného bratra nikdy neměl a Divokého Billa zabil, aby se stal slavným. Soud v Yanktone tentokrát neměl slitování a 1. března 1877 McCall skončil na šibenici. V okamžiku smrti držel Divoký Bill v rukách sérii karet, které se od té doby říká karta mrtvého muže nebo také ruka mrtvého muže. 

ÚKOL:

1. zjisti jakou serii karet obsahuje ruka mrtvého muže
2. najdi serii karet v městečku a naskenuj QR kód

Nápověda: karty budou na místě nějak spojené s Divokým Billem (určitě budou v nějaké otevřenébudově)